Pijet që rrisin metabolizmin dhe që mund t’ju ​​ndihmojnë të humbni peshë

schedule09:08 - 31 Mars, 2021

schedule 09:08 - 31 Mars, 2021

Çdo ditë e më shumë njerëz po luftojnë për të rënë në peshë. Pavarësisht nga të gjitha programet e stërvitjeve dhe planin e dietës, shumë njerëz nuk marrin rezultatet e dëshiruara. Por nëse doni të jeni në formë pa rrezikuar shëndetin, provoni këto pije që ju furnizojnë me dieta ushqyese, rrisin metablozimin dhe ju dobësojnë.

1. Smoothie me fruta

Përzieni disa mjedra, grejpfrut dhe ananas me ujë. Përziejeni mirë, në mënyrë që të merrni një smoothie ushqyese nga këto përbërës. Me këtë smoothie me fruta nuk do të keni nevojë për të ngrënë mëngjes, pa ndonjë dëm për trupin tuaj.

2. Milkshake mollë

Prisni pak mollë, vendoseni në blenderin tuaj dhe shtoni pak grejpfrut dhe lëng limoni dhe një filxhan ujë, përziejeni mirë. Hidheni masën në një gotë dhe shtoni një lugë çaj mjaltë. Do  ju shijojë pa masë dhe do të ketë efekt pozitiv në dobësim.

3. Smoothie me luleshtrydhe

Nëse jeni adhurues i qumështit, atëherë kjo pije është për ju. Do t’ju duhet një gjysmë litër qumësht, një filxhan kos dhe luleshtrydhe dhe gjysmë filxhani bollgur. Përzieni mirë të gjithë këta përbërës dhe shijoni sa herë që jeni gati për të ngrënë.

4. Limonadë

Çfarë mund të jetë më e shijshme se një limonadë e freskët? Thjesht përzieni disa limona të prerë me gjethe nenexhiku dhe shtoni disa gota çaj jeshil në të. Mbajeni atë në frigorifer dhe pijeni çdo mëngjes, menjëherë pasi të jeni ngritur për të përmirësuar metabolizmin tuaj.

5. Përzierje pikante

Përzieni një lugë gjelle ujë të ngrohtë me lëng limoni, shtoni një lugë çaji piper kajene dhe të njëjtën sasi kanelle, përzieni mirë dhe shtoni një lugë mjaltë. Pihet menjëherë pasi të ngriheni nga gjumi./e.b-abcnews.al