Pezulloni taksat, punonjësit të trajtohen nga ISSH: Bizneset, kërkesa qeverisë pas krizës me koronavirusin

13:11 | 12/03/202013:110

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë i ka kërkuar qeverisë të ndërmarrë një seri lehtësirash për shkak të situatës problematike të shkaktuar nga koronavirusi.

Bizneset kërkojnë që punonjësit që do të qendrojnë në shtëpi të trajtohen si të sëmurë nga ISSH për një periudhë një mujore dhe më pas sipas situatës.

Po ashtu, kërkohet shtyrja e afatit të dorëzimit të pasqyrave financiare për vitin 2019 si dhe pezullimi i pagesave fiskale për dy muaj, gjë e cila pas dy muajsh do të vlerësohet sipas situatës.

Bizneset kanë kërkuar gjithashtu pezullimin e pagesave të kësteve të kredive, gjë e cila tashmë është vendosur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono