Petro Koçi emërohet në krye të PS së Fierit

schedule20:49 - 25 Shtator, 2020

schedule 20:49 - 25 Shtator, 2020

Zëvendës ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka marrë një tjetër post politik. Koçit i është besuar drejtimi i degës së Partisë Socialiste në Fier.

Lajmi është bërë i ditur nga deputetja e PS, Adelina Rista. “Nga sot, PETRO KOÇI në krye të Partisë Socialiste Fier!Shumë urime dhe suksese! SUKSESE PS!”, shkruan Rista.

Ky emërim i Koçit në kryer të socialistëve të Fierit vjen vetëm pak muaj para zgjedhjeve të përgjithshme të 24 prillit. g.v/abcnews.al