Përplasi për vdekje çiftin e turistëve polakë, arrest me burg për drejtuesin e mjetit

schedule13:25 - 9 Maj, 2022

schedule 13:25 - 9 Maj, 2022

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për drejtuesin e mjetit David Gjonaj , që aksidenti për vdekje çiftin e bashkëshorteve polakë.

Gjykata e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin e 27 vjeçarit.

LEXO EDHE: Si ndodhi aksidenti tragjik në Shkodër? Motori dhe makina “fluturonin”, u përplasën kokë më kokë

Seanca gjyqësore është  mbajtur me dyer të mbyllura, ndërkohë që drejtuesi i mjetit në  gjykatë ka deklaruar se gjithçka ka ndodhur nga pakujdesia.

Masa e sigurisë është  dhënë nga gjyqtarja Izabela Radova.

/abcnews.al/