Përmbyset anija në Florida, 39 të zhdukur

schedule08:34 - 26 Janar, 2022

schedule 08:34 - 26 Janar, 2022

Të paktën 39 persona rezultojnë të zhdukur pasi një anije u përmbys në Florida, SHBA, ndërsa ka nisur një operacion shpëtimi.

Varka, e cila po lundronte nga ishujt Bimini në Bahamas, u përmbys rreth 70 kilometra nga Fort Pierce Inlet Park për shkak të motit të keq, tha Roja Bregdetare e SHBA në Twitter.

Dyshimet janë se anija mund të kishte emigrantë të paligjshëm dhe që drejtohej nga trafikantë. g.v/abcnews.al