Përfundon periudha e zisë për familjen mbretërore, Charles dhe Camilla bëjnë njoftimin e rëndësishëm

schedule16:22 - 27 Shtator, 2022

schedule 16:22 - 27 Shtator, 2022

Periudha e zisë për familjen mbretërore britanike ka përfunduar dhe Mbreti Charles dhe bashkëshortja e tij, Camilla, janë rikthyer në detyrat e tyre. Mesditën e së martës, llogaritë zyrtare të familjes mbretërore në Twitter dhe Instagram postuan një foto të çiftit mbretëror si foto profili nga një ngjarje e vitit 2020.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Gjithashtu u postua një portret i mrekullueshëm i Mbretëreshës së ndjerë Elizabeth i shoqëruar me fjalët e mëposhtme: “Periudha e zisë mbretërore pas vdekjes së monarkes ka përfunduar”. Ky tregim do të vazhdojë të pasqyrojë punën e mbretit, bashkëshortes së tij dhe anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore, si dhe të kujtojë momente nga jeta dhe vepra e Mbretëreshës Elizabeth.”

Ndërsa zija mbretërore zgjati, anëtarët e familjes mbretërore u shfaqën vetëm për detyrat e nevojshme dhe sigurisht që të gjithë ishin të veshur me të zeza. Nga sot, e martë, 27 shtator, ata tashmë po i kthehen përditshmërisë, pas një jave zie./abcnews.al