Përfshihet nga flakët xhamia e Bulqizës

schedule17:58 - 6 Shtator, 2021

schedule 17:58 - 6 Shtator, 2021

Xhamia e Bulqizës këtë të hënë është përfshirë nga flakët e zjarrit.

Burime për abcneës.al bëjnë me dije se zjarri është konstatuar nga qytetarët të cilët dhe kanë njoftuar forcat zjarrfikëse të cilat kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Dyshimet e para janë për zjarrëvënie të qëllimshme, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të zjarrit./abcnews.al