Pas “Squid Game”, një tjetër serial korean mund të bëhet hit në Netflix

schedule21:34 - 19 Tetor, 2021

schedule 21:34 - 19 Tetor, 2021

Pas “Squid Game”, një tjetër dramë koreane ka potencialin të bëhet një tjetër hit në Netflix. “My Name” ka pësuar rritje në tabelat e transmetimit që nga publikimi më 15 Tetor dhe sapo ka arritur numrin 4 në nivel global.

Popullore: Drama e përgjakshme e hakmarrjes e Koresë së Jugut My Name është ngjitur në listat e transmetimit të Netflix që nga publikimi i saj më 15 tetor, dhe sapo ka arritur numrin 4 në nivel global.

My Name tregon historinë e një gruaje, e cila bashkohet me një bandë për të marrë hak për vdekjen e babait të saj para se të bashkohej me forcat e policisë. Suksesi i tij ka rritur gjithashtu aksionet e prodhuesve të Koresë së Jugut.

"Po më thua që një grua me pamje delikate rrahu 50 burra?"  Pavarësisht se kanë marrë lëvdata nga shikuesit ndërkombëtarë, disa koreanë e kanë kritikuar komplotin

Squid Game është vlerësuar se ka kapur vlerën e 900 milionë dollarëve. Kjo shifër është mbresëlënëse për faktin se seriali kushtoi vetëm rreth 29 milionë dollarë.

'Ylli më i mirë femëror i aksionit që kam parë deri më tani!'  Emri im aktualisht ka një rezultat përdoruesi prej 8.2/10 në IMDB, duke e bërë atë të barabartë me rezultatin e Squid Game

/abcnews.al