Pas Genoas, fondi amerikan 777 Partners blen klubin legjendar belg

schedule16:33 - 12 Mars, 2022

schedule 16:33 - 12 Mars, 2022

Standard Liege po kthen faqen, duke njoftuar kalimin e 100% të aksioneve nga Bruno Venanci te kompania amerikane 777 Partners.

Grupi i investimeve me bazë në Majami zotëron Genoan, të cilin e bleu disa muaj më parë, dhe zotëron aksione dhe te klubi iSevillas në Spanjë.

Vlen të theksohet se 777 Partners është në proces të blerjes së 70% të aksioneve te klubi brazilian Vasco da Gama për 121 milionë euro.