Parashikimi motit 26 mars, si do të jenë temperaturat sot

schedule08:37 - 26 Mars, 2020

schedule 08:37 - 26 Mars, 2020

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet.

Sipas MeteoAlb në verilindje dhe juglindje reshjet do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat maksimale do të shënohen në bregdet me 16 °C, ndërsa temperaturat minimale në vendet e ulëta do të arrijnë deri në 0 °C.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 16 °

në vendet e ulëta: 9 /15 °C

në vendet malore: 0 / 7 °C