Parashikimi i motit, reshje në të gjithë vendin

schedule07:11 - 21 Prill, 2020

schedule 07:11 - 21 Prill, 2020

Ditën e sotme në vendin tonë priten reshje mesatare në të gjthë territorin.

Në qarqet Elbasan dhe Vlorë priten reshje mesatare intensive të shoqëruara me shtrëngata.

Temperaturat

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 19 °C

në vendet e ulëta: 12 / 21 °C

në vendet malore: 9 / 12 °C