Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat këtë të diel

schedule07:22 - 26 Korrik, 2020

schedule 07:22 - 26 Korrik, 2020

Sipas MeteoAlb: Gjatë gjithë ditës, këtë të diel, i gjithë territori shqiptar paraqitet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bere qe moti i kthjellet të jetë dominant.

Përjashtim bëjnë zonat malore të cilat do të kenë herë pas-here vranësira të lehta ndërsa ndonjë shi i izoluar pritet vetëm në skajin verior.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 3-4 ballë. /abcnews.al/