Pantallonat e rrumbullakosura janë ato që ju nevojiten këtë vjeshtë

schedule20:46 - 28 Shtator, 2021

schedule 20:46 - 28 Shtator, 2021

Pavarësisht nga çdo stil, ka disa veshje që meritojnë një vend në veshjet tona. Ata janë praktikë, fleksibël dhe ju nxjerrin nga pozicioni i vështirë. Ato kryesisht i përkasin kategorisë së pjesëve kryesore. Njëra prej tyre janë pantallonat e qepura.

Pantallonat e përshtatura në një linjë të gjerë janë do të thoshim një copë që krijon veshje të sofistikuara pa mundim. Kombinohet me çdo veshje në dollapin tuaj. Me bluza të bardha, me trikotazh, me këmisha dhe xhaketa fluide. Mund ta vishni me një xhaketë që përputhet ose të “luani” me modele dhe ngjyra dhe të shtoni një xhaketë të ndryshme të madhe ose të shkurtuar. Ky stil pantallonash mbizotëronte në shumicën e koleksioneve Vjeshtë/Dimër 21. Ne e pamë atë në Chanel, Givenchy, Zimmermann dhe Peter Do të cilët konfirmuan se sa të dobishme dhe fleksibël mund të jenë këto pantallona me vijën e rehatshme. Sipas Victoria Beckham dhe Pranverës 2022, pantallonat e përshtatura me një këmishë bëhen “veshja” juaj çdo sezon.

Kështu që do ta vishni me mokasina të drejta, me sandale me rrip, pasi moti ju kujton verën jashtë, me platformë ose çizme të trasha dhe sigurisht me atlete. Pantallonat e përshtatura janë artikulli që nuk duhet të mungojnë në gardërobën tuaj, këtë vjeshtë. Arsyeja është e thjeshtë. Në varësi të stilit, ajo vishet gjatë gjithë orëve të ditës. Nga mëngjesi në zyrë e në vazhdim me një bodysuit të bërë nga pëlhura metalike dhe prerje të veçanta do të krijojnë veshjet më modeste, të ftohta, të mbrëmjes.

Nëse dëshironi të shtoni një pantallona të përshtatura në koleksionin tuaj, ne kemi mbledhur më poshtë 7 modele me stil për vjeshtën.

pantallona me rrip

 

pantallona të qepura me rrudha

pantallona me bel të lartë me rrudha

pantallona me këmbë të gjera

pantallona të gjera me rrudha

pantallona me këmbë të gjera

pantallona me bel të lartë me xhepa anësorë

pantallona me bel të lartë me një shirit të hollë