Padia për shpifje, GJKKO shtyn sërish seancën për përballjen Duma-Veliaj

schedule11:12 - 4 Tetor, 2021

schedule 11:12 - 4 Tetor, 2021

Gjykata e Posaçme shtyn për në 14 tetor seancën për përballjen mes deputetes Grida Duma dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Seanca e së hënës dështoi për shkak të mospranisë së prokurorit në sallën e gjyqit.

Në seancën e kaluar deputetja e PD, Grida Duma refuzoi  të zgjidhte çështjen me pajtim duke kërkuar që të vazhdojë procesi gjyqësor. /abcnews.al/