Opozita e re bashkon votat me mazhorancën, miratojnë projektligjet

schedule16:22 - 13 Mars, 2019

schedule 16:22 - 13 Mars, 2019

Shumica e deputetëve të opozitës së re kanë bashkuar votat me mazhorancën në seancën e fundit plenare për të miratuar 3 projekt ligjet në rendin e ditës, njëri prej të cilëve ishte ai për nxitjen e punësimit. Kundër votuan vetëm Ylli Shehi dhe Alban Zeneli. Ndërsa Lefter Maliqi zgjodhi të abstenojë.  Ndër deputetët e rinj të opozitës, mungonte Edlira Hyseni e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Votimi i seancës së sotme parlamentare nxorri në pah dakordësinë e arritur midis shumicëssë  deputëtëve të opozitës së re dhe atyre të mazhorancës.