“Nuk mendoja se ishte e mundur”, Pochettino për Messin: Të dy jemi argjentinas, e kam admirur

schedule21:17 - 13 Shtator, 2021

schedule 21:17 - 13 Shtator, 2021

Mauricio Pochettino deklaroi se nuk kurrë nuk e kishte menduar një ditë se Messi do t’i bashkohej PSG.

“Nuk mendoja se ishte e mundur, ndërsa kur një mundësi shfaqet dhe gjithçka shkon shumë shpejt, nuk arrin shpejt që ta procesosh”.

“Megjithatë, ekziston një lidhje: Të dy jemi argjentinas, të dy jemi tifozë të Newell’s (Old Boys), të dy vijmë nga Rosario”.

“Po ashtu, e kam admiruar për një kohë të gjatë kur jam përballur me të si kundërshtar, prandaj është gjë e mirë kur e kemi në stërvitje me ne. Shpresojmë që së bashku do të arrijmë atë që dëshiron klubi”, ka deklaruar Pochettino për faqen zyrtare të UEFA-s.

Të mërkurën pritet debutimin i tij në Ligën e Kampionëve me klubin e ri, në takimin që PSG e zhvillon kundër Club Brugge. /abcnews.al/