Nuk lejoi gruan të hynte në spital jashtë orarit të vizitave, rrihet brutalisht mjeku

schedule17:37 - 11 Korrik, 2022

schedule 17:37 - 11 Korrik, 2022

Një mjek u sulmua në një spital në Palermo.

Salvatore Petta, një gastroenterolog në Poliklinikë u rrah egërsisht nga dy burra që i shkaktuan fraktura në trup.

Mjeku përfundoi në spital i shtruar për 40 ditë.

Sulmi ndodhi ditën e djeshme, kur një grua kërkoi të hynte në pavion jashtë orarit për të parë vajzën e shtruar në spital.

E përballur me refuzimin e mjekëve, gruaja u kthye e shoqëruar me vëllain dhe bashkëshortin e saj, të cilët filluan të rrihnin mjekun me shqelma dhe grushte. /Abcnews.al/