Një uturimë ngjethëse, del regjistrimi i zhurmës së tërmetit në Turqi

schedule15:39 - 25 Janar, 2020

schedule 15:39 - 25 Janar, 2020

Institutet e sizmiologjisë në Turqi kanë regjistruar zhurmën e tërmetit të mbrëmjes së djeshme në zonën e Elazig, nga i cili deri më tani numërohen të paktën 22 të vdekur dhe më shumë se 1 200 të plagosur.

Zëri vjen nga thellësia e tokës duke ngjallur frikë, raporton abcnews.al.

Lexo edhe: VIDEO/ Të gjithë presin ulur, gazetarja qan gjatë raportimit: Pamje dramatike nga Turqia

Tërmeti ra në një thellësi 15 kilometra, ndërsa magnituda ishte 6.8 shkallës Richter.