Një truk i thjeshtë që heq njollat e ndryshkut nga rrobat

schedule14:54 - 28 Shtator, 2021

schedule 14:54 - 28 Shtator, 2021

Njollat e ndryshkut, sidomos për sa i përket veshjeve kërkon pak mundim për t’u hequr. Megjithatë, edhe pse në pamje të parë mund të duken të vështira, ka disa mënyra që do ta bëjnë më të lehtë.

Një nga shkaqet kryesore që përcakton formimin e ndryshkut është lagështia. Soda e bukës dhe lëngu i limonit është përzierja ideale për të eliminuar në mënyrë efikase këto njolla.

Aplikoni këtë përbërje dhe lëreni të veprojë për rreth 30 minuta. Pastaj shpëlajeni pëlhurën me ujë të bollshëm. Nëse njolla nuk është hequr përsëriteni këtë proces derisa të zhduket plotësisht. /abcnews.al