Një specie e rrallë e “peshkut që ecën” është zbuluar në Australi

schedule15:16 - 16 Shtator, 2020

schedule 15:16 - 16 Shtator, 2020

Një specie e rrallë e peshkut që “ecën” është zbuluar nga hulumtuesit duke eksploruar në thellësi të Great Barrier Reef.

Ky lloj i peshkut akrep quhet “Rhinopias agriloba”dhe nuk është parë kurrë për më herët në ujërat australianë, shkruan ABC.net.

Ndërsa ka qenë një karakteristikë e ujërave rreth Havajit, në Paqësorin qendror. Njihet si “peshk që ec” pasi duket se po lëviz përgjatë dyshemesë së detit. l.k/abcnews.al