Niko Kovac me ekip të ri? Fotografohet në stadium

schedule21:00 - 7 Dhjetor, 2019

schedule 21:00 - 7 Dhjetor, 2019

Me datë 3 nëntor mori fund aventura e Niko Kovac me Bayern Munchen. Drejtuesit e klubit bavarez ndryshuan trajner, ndërsa kroati po shijon pushimet. Emri i tij është përfolur për pankinën e Everton.

Humbja në derbin përballë Liverpool qëlloi fatale për Marco Silvën dhe Everton e shkarkoi trajnerin portugez. Emri i Kovac u përfol për pankinën e Everton sipas mediave të ndryshme.

Sot ishte ndeshja me Chelsea dhe ish-trajneri i Bayern ishte i pranishëm në stadium. Everton fitoi 3-1 përballë ekipit të Lampard dhe Kovac doli “blof”. Skocezi Ferguson është emëruar trajneri i përkohshëm  dhe e nis mbarë aventurë e tij në stolin e Everton.