Ngjyra e cila do të jetë në modë për një kohë të gjatë

schedule13:31 - 14 Shtator, 2020

schedule 13:31 - 14 Shtator, 2020

Një lajm i ri vjen nga bota e modës. Ngjyra më “In” e momentit do të mbesë e tillë edhe për disa sezone të tjerë.

Bëhet fjalë për të verdhën e zbehtë, pastel, e cila ndryshe po quhet si ngjyra gjalpë, pasi ngjason shumë me ushqimin e shijshëm.

Markat Bottega Veneta, Marc Jacobs dhe Miu Miu duket se po fillojnë trendin, pasi po përfshijnë mijëra veshje ngjyrë gjalpë në pistën e tyre. Ndërkohë edhe personazhet e njohur gjithashtu po i bashkohen trendit të ngjyrës pastel, duke u shfaqur gjithmonë e më shumë të veshur me të në publik.

Më poshtë gjeni disa ide dhe pamje se si duket trendi:

l.k/abcnews.al