Nëntë portrete të mbretëreshës së Anglisë nxirren në shitje për 3,000 paund

schedule15:50 - 13 Prill, 2020

schedule 15:50 - 13 Prill, 2020

Një set prej 9 fotografish të Mbretëreshës së Anglisë, të cilat u përdorën për kartmonedha kanadeze, tani janë në shitje për 3000 paundë.

Fotot, e bëra nga fotografi i oborrit Anthony Buckley në 1963, shfaqin monarken 37 vjecare, teksa pozon me një kurorë me diamante dhe varëse e vëth të të njëjtit material.Fotot më vonë u përdorën për kartmonedhat kanadeze.

Zoti Bucklet bëri një set fotosh, në kënde të ndryshme, në mënyrë që Mbretëresha të ishte e lumtur me zgjedhjen e saj./abcnews.al