Në parking me një çantë të zezë, por jo për të parkuar makinën… Çfarë zbuloi policia

schedule11:15 - 26 Tetor, 2019

schedule 11:15 - 26 Tetor, 2019

Një tjetër rast i shpërndarjes së drogës është goditur nga policia e Tiranës. Sipas njoftimit të uniformave blu në pranga është vënë një person me iniciale M.B. Ai u kap në flagrancë teksa qëndronte në një parking në rrugën “Kongresi i Lushnjes”. Me vete kishte edhe një çantë të zezë, të cilën e kishte lënë në tokë.

Gjatë kontrollit të ushtruar ndaj tij iu gjetën në çantë disa qese me kanabis, dy qese me kokainë si dhe 23.600 lekë. Këto para dyshohet se ky person i ka përfituar nga shitja e lëndës narkotike.

“Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale ”Prodhim dhe shitje narkotikësh””, thuhet në njoftimin e policisë.

Njoftimi i plotë i policisë:

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së lëndës narkotike në doza të vogla.

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr 2 në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat” dhe Seksionin për Hetimin e Narkotikëve,   operacioni  policor “Parkingu”. Operacioni në vijim të operacioneve të njëpasnjëshme për parandalimin dhe goditjen e shpërndjarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla. Sekuestrohet lëndë e dyshuar narkotike dhe një shumë lekësh të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike. Në pranga personi  që shpërndante lëndën narkotike.

Në vijim të punën për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e  veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla, Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.2 në bashkëpunim me shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja”  dhe Seksionin për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: M. B.

Ky shtetas është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke qëndruar në një parking në rrugën “Kongresi i Lushnjës” me një çantë të zezë të cilën e kishte lënë në tokë.

Gjatë kontrollit të ushtruar këtij shtetasi i janë gjetur në çantë disa qese me lëndë të dyshuar narkotike të llojit kanabis, dy qese pluhur e dyshuar Kokainë  si dhe 23600 lekë (të reja) të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale ”Prodhim dhe shitje narkotikësh”.