Në gjendje të rëndë bashkëshorti i një prej kengëtareve të “Pussy Riot”

schedule22:48 - 14 Shtator, 2018

schedule 22:48 - 14 Shtator, 2018

Piot Verzilov, aktivist dhe bashkëshorti i një prej këngëtareve të Pussy Riot, një grup muzikor anti Putin, është shtruar në gjendje kritike për jetën në repartin e Toksikologjisë në një spital në Moskë. Lajmi është konfirmuar për mediat nga një nga vajzat e grupit. Sipas bashkëshortes së tij, ai është helmuar me qëllim. Verzilov dhe tre nga vajzat e grupit hynë në fushën e futbollit të veshur si agjentë policie gjatë ndeshjes finale të botërorit Rusi 2018./abcnews.al