Në Argjentinë janë të sigurt: Nëse Ancelotti largohet, Pochettino do të jetë trajneri i Real Madrid

schedule11:44 - 1 Prill, 2023

schedule 11:44 - 1 Prill, 2023

E ardhmja e Ancelottit është ende në pikëpyetje. Kohët e fundit është raportuar shumë se Brazili është shumë pranë kontratës me trajnerin italian.

Siç raportohet në Argjentinë nga “Tyc Sorts”, në rast të largimit të Carlo Ancelottit në fund të sezonit, Real Madrid do të ishte gati të mbështetej te Mauricio Pochettino.

Ancelotti është shumë pranë stoli të kombëtares së Brazilit dhe Pochettino do të ishte zgjedhja e parë e Florentino Perez. /h.ll/abcnews.al