Ndeshje surprizë dhe ekipet e kualifikuara, ja rezultatet e Europa League

23:12 | 27/02/202023:120

Janë mbyllur 6 nga 7 sfidat e UEFA Europa League, që startuan në orën 21:00. E vetmja sfidë që ka shkuar në shtesë, është ajo mes Arsenalit dhe Olympiakos, pasi miqtë grekë po udhëheqin me rezultatin 0-1 në Londër.

Ajax nuk ia ka dalë të kualifikohet në raundin tjetër, pavarësisht fitores 2-1 në Holandë përballë Getafes. Miqtë triumfuan me rezultatin 2-0 në Spanjë ndeshjen e parë.

Benfica-Shakhtar ishte sfida më e bukur e mbrëmjes, e cila u mbyll me rezultatin 3-3. Janë miqtë ukrainas ata që kalojnë në raundin tjetër, me rezultat të përgjithshëm 4-5.

Celtic është eliminuar nga Copengahen, me miqtë që triumfuan 1-3 në Skoci. Ndeshja e parë ishte mbyllur në barazim 1-1 në Danimarkë.

Interi është kualifikuar pa shumë probleme ndaj bullgarëve të Ludogorets, me rezultat të përgjithshëm 4-1. Pas fitores 0-2 në Bullgari, Interi triumfoi dhe në San Siro, me rezultatin 2-1.

Manchester United ka shkatërruar me rezultatin 5-0 ekipin e Club Brugge, duke u kualifikuar pa shumë probleme ndaj skuadrës belge. Odion Ighalo shënoi golin e parë për “Djajtë e Kuq” dhe ia dedikoi motrës së tij, që u nda nga jeta në muajin dhjetor. Sevilla nuk është lodhur aspak dhe është kualifikuar pas barazimin 0-0 ndaj CFR Cluj./abcnews.al

 

Rezultatet e sfidave të orës 21:00

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono