Ndërron jetë politikania e njohur

08:30 | 07/08/201908:300

Politikania veterane indiane Sushma Swaraj Ka ndërruar jetë në moshën 67 -vjeçare. Ajo ndërroi jetë në New Delhi pas një arresti kardiak.

Sushma Swaraj ishte një ndër figurat më të rëndësishme të partisë që është në pushtet në Indi. 67-vjeçarja mbante postin e Ministres së Jashtme nga viti 2014 deri në vitin 2019 gjatë mandatit të parë të Kryeministrit Narendra Modi.

Në historinë e Indisë ajo ishte femra e dytë që mbante një post të rëndësishëm politik.

Për vdekjen e politikanes kanë reaguar edhe figurat më në zë të politikës indiane. Kryeministri Modi shkruan në Twitter: “Një kapitulli të lavdishëm në politikën indiane i erdhi fundi”.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono