Nations League/ Formacionet zyrtare të Kroaci-Danimark

schedule19:42 - 22 Shtator, 2022

schedule 19:42 - 22 Shtator, 2022

Kroacia do të përballet ndaj Danimarkës në orën 20:45 për raundin e pestë të ndeshjeve në grupe në Nations League.

Kroacia vjen si favorite, por Danimarka e ka treguar edhe në evropian që është një ekip shumë i fortë dhe i vështirë për t’u mposhtur.

Danimarka ndodhet në vendin e parë të grupit me 9-të pikë, ndërsa Kroacia në vendin e dytë me 7-të pikë./ h.ll/abcnews.al

Formacionet zyrtare