Napoli për t’u konfirmuar kampion ndërsa Milani “lufton” për Champions, formacionet e mundshme të supersfidës

schedule12:31 - 2 Prill, 2023

schedule 12:31 - 2 Prill, 2023

Duke paralajmëruar përplasjen e klubeve në skenën më madhështore të Evropës, liderët e arratisur të Serie A Napoli dhe kampionët në fuqi Milan takohen në Stadio Maradona të dielën në mbrëmje.

Napoli që është një hap larg titullit, i mungon sulmuesi kryesor Osimeh, ndërsa Milanin nuk do të jetë sërish Ibra si pasoje e një dëmtimi.

Kuqezinjtë do të tentojnë të dalin me pikë pasi rrezikojnë seriozisht vendin e 4.

Formacionet e mundshme:

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Lozano, Simeone, Kvaratskhelia.

AC Milan (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali; Diaz, Krunic, Leao; Giroud. /G.D abcnews.al/