Napoli e mbyll me Giovani Simeonen, detajet e marrëveshjes

schedule11:58 - 13 Gusht, 2022

schedule 11:58 - 13 Gusht, 2022

Napoli e ka gjetur zgjidhjen për sulmin, teksa ka arritur marrëveshjen me Veronën për Giovanni Simeonen.

Sot ai ka mbërritur në Napoli për të kryer vizitat mjekësore dhe më pas do të zyrtarizohet te skuadra italiane.

Hell0as Verona do të marrë tani 3 milionë euro për huazimin, kurse në verë Napoli është i detyruar ta blejë për 12 milionë euro. / abcnews.al