Naomi Campbell mbushi 53 vjeç, dalin pamjet nga ditëlindja luksoze

schedule15:42 - 24 Maj, 2023

schedule 15:42 - 24 Maj, 2023

Aktivistja, supermodelja dhe ikona e modës Naomi Campbell është pa dyshim një nga fytyrat më të njohura në mbarë botën. Si një mikeshë e ngushtë e BOSS dhe një nga ambasadorët e saj më të rëndësishëm në mbarë botën, Naomi është personifikimi i një BOSS të vërtetë që shquhet për karrierën e saj pioniere dhe me histori në modë. Festimet e saj të ditëlindjes mbështesin bamirësitë dhe janë ngjarje të mëdha që tërheqin një shumëllojshmëri të gjerë yjesh dhe VIP-ash nga të gjitha fushat krijuese.

Më 22 maj 2023, BOSS dhe Daniel Grieder, CEO i HUGO BOSS, organizuan një darkë ekskluzive për të festuar ditëlindjen e Naomit. Ngjarja u pasua nga një festë në Villa Julia në Kanë, Francë.

Naomi është një shefe dhe model i vërtetë për shumë njerëz. Përveçse është një ikonë e modës, ajo është një avokate e diversitetit, përfshirjes dhe një filantropiste e njohur. Si i tillë, ajo mishëron në mënyrë të përkryer vlerat e BOSS. “Është një nder i madh për ne të presim festimin e ditëlindjes së Naomit në Kanë”, tha Daniel Grieder, CEO i HUGO BOSS.

Naomi, si dhe të ftuar të përzgjedhur duke përfshirë Future, Fan Bingbing, Colin Kaepernick, Jordan Barrett, Alton Mason, Alpha Dia, Evan Ross, Ashlee Simpson, Valentina Sampaio, Lucas Castellani, Mohammed Al Turki, Jon Kortajarena dhe DJ Cuppy, të veshur me BOSS për këtë rast, me Naomin që shfaqet në dy pamje mahnitëse. Naomi i shtangu të gjithë kur mbërriti në festë e veshur me një fustan ari të gjatë, me rruaza, të qëndisura me dorë, mbi tyl me pupla. Kjo pjesë theksohej nga një bisht me pendë që fillonte në majë të këmbës dhe bëhej më i trashë drejt përfundimit. Fustani shfaqte një dekolte mahnitëse të zhytur me dy rripa të kryqëzuar që zbukuronin shpatullën e saj të majtë.

/abcnews.al