Luljeta Bozo dhe Najada Çomo udhëheqin listën e PS-së në Tiranë

schedule19:09 - 8 Mars, 2021

schedule 19:09 - 8 Mars, 2021

Listën e Partisë Socialiste në qarkun e Tiranës do ta udhëheqin dy simbolet e situatave të vështira që kaloi Shqipëria me tërmetin dhe koronavirusin, Luljeta Bozo dhe Najada Çomo.

Pensionistët për herë të parë do të kenë deputetin e tyre, gjyshet të ndihen të përfaqësuara dhe për herë të parë të mos kenë të tjerë që flasin për ta por një prej tyre që i përfaqëson dhe është një mesazh i bindjes sime se nuk është  mosha, që sjell të renë” tha ai.

Në Dibër listën do ta drejtojë emigranti shqiptar që vjen nga Londra, Lavdrim Krashi, ndërsa në Berat do të jetë Hatixhe Konomi, aktualisht nënkryetare bashkie në këtë qytet./ db/ Abcnews.al