Na thoni shenjën tuaj të Horoskopit, t’ju tregojmë se çfarë filmi të shikoni në Netflix

schedule16:42 - 26 Maj, 2022

schedule 16:42 - 26 Maj, 2022

Çfarë do të vendosim në Netflix? Kjo është padyshim një pyetje që ju keni bërë miqve tuaj kur mblidheni në shtëpi për të parë filma së bashku. Nëse ju, si ne, e keni të vështirë të vendosni se çfarë të shihni çdo herë, atëherë lërini yjet t’ju sugjerojnë.

Dashi: Aksion dhe aventurë

A preferoni filma dhe seriale që kanë diçka dramatike dhe aventurë. Në fakt, filmat aksion janë më të mirët për t’u parë pasi ju pëlqen ta jetoni jetën në maksimum, veçanërisht duke gjykuar nga Marsi që është sundimtari juaj.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Uncut Gems, Inception, Top Gun, The Girl With the Dragon Tattoo, Red Notice.

Demi: Gjithçka që ka të bëjë me gatimin

Ju doni dy gjëra: Jetën e mirë dhe ushqimin e mirë. Vendosni gjithçka që do t’ju zhvillojë gastronomikisht dhe do t’ju bëjë mjeshtër në zhanrin që doni më shumë në jetë.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: The Final Table, Salt Fat Acid Heat, Nadiya Bakes, The Great British Baking Show, Nailed It!.

Binjakët: Seriali dramatik

Thashethemet, skandalet dhe gjithçka që lidhet me to, janë të preferuarat tuaja, Twin dhe në Netflix mund të gjeni shumë seriale të tilla që mbulojnë interesat dhe nevojat tuaja.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Bridgerton, Downton Abbey, Reign, Versailles dhe Anne me një E.

Gaforrja: Komedi romantike

Ju jeni një adhurues i dashurisë dhe romancës. Drama emocionale kur kombinohet me humorin e mirë është një nga të preferuarat tuaja, kështu që e mëposhtme nuk do t’ju zhgënjejë patjetër nëse shtypni play.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Për të gjithë djemtë që kam dashur më parë, Dasma e destinacionit, gjysma e saj, gjithmonë bëhu ndoshta ime, mirë në letër.

Luani: Reality show

Ju pëlqen vëmendja dhe sigurisht të jeni në qendër të vëmendjes. Kjo është arsyeja pse reality show-t me njerëz që bëhen protagonistë në jetën e tyre të përditshme, janë më të mirat tuaja.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Shitja e Sunset, The Ultimatum, Bling Empire, The Circle, Are You The One?.

Virgjëresha: Thriller mister

Ju jeni “perfeksionistët” e njohur të zodiakut! Si Virgjëreshë, ju fokusoheni në çdo detaj, pra çfarë është më e mira për ju, nga një thriller misterioz me një komplot të vështirë dhe enigma.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Gruaja në dritare, Fundjava larg, Obsesion sekret, Shtëpia e shtrembër, Vajza në tren.

Peshorja: Filma të pavarur

Ju e doni barazinë dhe ekuilibrin në jetë. Ju pëlqen të shikoni histori që ju bëjnë edhe më krijues si person.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Grizzlies, ROMA, Uncorked, Really Love, Ride Like A Girl.

Akrepi: Filma Horror

Ju dalloheni për pasionin dhe misterin tuaj, pra çfarë është më e mira për ju, nga një film i mirë horror që meriton vëmendjen tuaj.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: A Nightmare on Elm Street, The Conjuring, The Exorcist, You, Privilege.

Shigjetari: Klasik, i preferuari

Ju pëlqen aventura dhe kur shikoni një film, jeni të interesuar të kaloni një kohë të mirë. Si do ta bëni këtë? Shikimi i filmave klasikë, të preferuar.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Arrested Development , The Craft , Scott Pilgrim vs. Bota , Ushtarët Starship , Harrimi i Sarah Marshall.

Bricjapi: Dokumentar

Ju pëlqen të thithni njohuri, kështu që dokumentarët janë më të mirët në Netflix.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Miss Americana, Ne kafshët, Jim & Andy: The Great Beyond, Homecoming: A Film By Beyonce, Knock Down the House.

Ujori: Filma fantastiko-shkencor

Nuk ka asgjë më të mirë për ju sesa një skenar i shkruar në fushën e fantazisë.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Stranger Things , The Magicians, Stargate SG1, Black Mirror, The 100.

Peshqit: Çdo gjë përlotëse

Ju jeni një nga shenjat më romantike të zodiakut, kështu që ju pëlqen të shikoni filma që janë të ngarkuar emocionalisht.

Sugjerimet e yjeve për ju janë: Selena: The Series, Marriage Story , Grey’s Anatomy, My Girl, Dear John./abcnews.al