Muharrem Zejnullahu: Sarajeva nuk do të debatojë lidhur me njohjen e Kosovës

schedule22:01 - 16 Shtator, 2020

schedule 22:01 - 16 Shtator, 2020

“Milorad Dodik pas marrëveshjes së Washingtonit ka inicuar zhvendosjen e ambasadës së Bosnjë-Hercegovinës nga Tel Avivi në Jeruzalem dhe si kundërpërgjigje, vjen iniciativa e zotit Komshiç, i cili kërkon që 15 minuta para seancës së jashtëzakonshme të Presidencës, të diskutohet rreth pranimit të pavarësisë së Republikës së Kosovës. Sipas Kryetarit të rradhës së Presidencës së Bosnjë Hercegovinës, zotit Shefik Xhaferoviç, siç po duket nuk do të ketë seancë të jashtëzakonshme, nuk do të diskutohen këto dy iniciativa.”

/abcnews.al