Mourinho: Unë dyshoj se pas brezit tonë me Ancelottin, dikush do të ketë një karrierë kaq të gjatë

schedule21:43 - 7 Gusht, 2023

schedule 21:43 - 7 Gusht, 2023

Jose Mourinho foli shumë mirë për Carlo Ancelottin.

“Trajnerët e suksesshëm zakonisht nuk kënaqen me projekte më të vogla, me përjashtim të Carlo [Ancelotti] te Everton. Njerëzit menduan se ishte fundi dhe më pas ai mori Real Madridin dhe fitoi gjithçka përsëri.

Kur brezi ynë me Carlon të ndahet, dyshoj se dikush do të ketë një karrierë kaq të gjatë dhe të suksesshme. Tani trajnerët e mirë shfaqen më shpejt dhe po aq shpejt zëvendësohen nga të tjerë.

Shpresoj që Carlo të qëndrojë në Real Madrid për një kohë të gjatë”, tha trajneri i Romës në një intervistë për Corriere dello Sport. /G.D abcnews.al/