Motorola lancon dy telefona të rinj me specifikime dhe çmime konkuruese

schedule19:31 - 22 Shkurt, 2021

schedule 19:31 - 22 Shkurt, 2021

Motorola lançoi dy telefona të rinj, të cilët konkurentë me Huaëei dhe Samsung.

Telefoni i parë Moto G10 vjen me një ekran IPS me një rezolucion prej (1600/720) pikselë, me një frekuencë prej 60 Hz, i pajisur me një vrimë të vogël në mes të pjesës së sipërme për kamerën e përparme.

Motorola gjithashtu e ka pajisur atë me një procesor Qualcomm Snapdragon 460 SoC, 4 GB RAM, 64 ose 128 GB memorje të brendshme të brendshme që mund të zgjerohet përmes kartave të kujtesës së jashtme dhe një aparat fotografik primar me lente me një rezolucion 48 + 8 + 2 + 2 megapiksel, dhe çmimi i këtij telefoni do të fillojë nga vetëm 150 €.

Sa i përket telefonit të dytë, Moto G30, i cili fillon me 180 euro, ai ndryshon nga G10 me një ekran prej 6.5 inç 90 Hz, një procesor tetë-bërthamor Snapdragon 662 dhe 4 ose 6 GB memorje me qasje të rastësishme.

Kamera kryesore për këtë pajisje mori një sensor optik primar 64 megapiksel, dhe bateria në të erdhi me një kapacitet prej 5000 mAh.

Motorola mbështeste të dy telefonat me sisteme operative Android 11, patate të skuqura NFC për pagesë elektronike, teknologji Bluetooth 5.0 për komunikim pa tel me pajisje të tjera elektronike dhe një fole kufjesh 3.5 mm.l.k/abcnews.al