Moti – E shtunë, 7 Shtator 2019

schedule08:35 - 7 Shtator, 2019

schedule 08:35 - 7 Shtator, 2019

Sipas MeteoAlb: Edhe sot vijon mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare, ku me të shpeshta paraqiten në zonat malore. Por mesdita dhe pasditja sjellë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar rrebeshe afat-shkurtër shiu, por Ultësira Perëndimore vijon me kthjellime. Orët e natës sjellin përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit kanë pësuar rënie të lehtë të tyre duke u luhatur nga 12°C mëngjesi deri në 31°C mesdita.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë. /abcnews.al