Moti – E shtunë, 27 Korrik 2019

schedule08:05 - 27 Korrik, 2019

schedule 08:05 - 27 Korrik, 2019

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të lehta do të karakterizojnë motin gjatë orëve të paradites, por pjesa e dytë e ditës sjell zhvillim të vranësirave në zonat veri-verilindore duke rrezikuar rrebeshe shiu afat-shkurtër.

Temperaturat e ajrit nuk do të pësojnë ndryshime të dukshme duke ruajtur të njëjta vlera termike nga 14°C deri në 37°C. Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi kryesisht jugor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ABC News Albania 24/7