Moti – E shtunë, 26 Tetor 2019

schedule08:12 - 26 Tetor, 2019

schedule 08:12 - 26 Tetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Gjatë paradites vendi ynë karakterizohet nga mot i kthjellët dhe vranësira të lehta në zonat Lindore. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të theksuara në zonat veriore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por mesdita mbetet e pandryshuar duke luhatur vlerat ekstremale nga 6°C deri në 27°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al