Moti – E martë, 5 Shkurt 2019

schedule22:45 - 5 Shkurt, 2019

schedule 22:45 - 5 Shkurt, 2019

Sipas MeteoAlb: Mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare do të dominoje në të gjithë Shqiperinë, më të dukshme paraqiten në Veri dhe Juglindje të territorit, por pa rrezikuar reshje. Pasditja dhe mbremja vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike ku do të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në të dy lerat ekstremale duke luhatur vlerat ditore nga 1°C mëngjesi në zonat malore deri në 18°C mesdita në Jugperëndim.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë. /abcnews.al