Moti – E martë, 4 Qershor 2019

schedule09:11 - 4 Qershor, 2019

schedule 09:11 - 4 Qershor, 2019

Sipas MeteoAlb edhe sot mbetemi në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke bërë që kthjellime dhe vranësirave kalimtare të dominojne në të gjithë vendin. Mesdita lë me kthjellime rajonin Perëndimor, por vranësira dhe rrebeshe afat-shkurtër shiu do të Paraqitet pjesa tjetër e territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 26°C.  Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 32 km/h, nga drejtimi jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al