Moti –  E hënë, 5 Gusht 2019

schedule08:00 - 5 Gusht, 2019

schedule 08:00 - 5 Gusht, 2019

Kontinentit Evropian mbetet në ndikimin e motit të kthjellet në pjesën më të madhe të tij. Por me vranësira dhe shira paraqiten Evropa qendrore dhe Britania e Madhe ku shirat do të jenë me intensitet të lartë.

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta në zonat verilindore – juglindore ku më të theksuara vranësirat paraqiten në ekstremin verilindor duke sjellë shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten si në mëngjes dhe në mesdite duke u luhatur nga 14°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi permanent Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.