Moti – E hënë, 21 Janar 2019

schedule23:59 - 21 Janar, 2019

schedule 23:59 - 21 Janar, 2019

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira dominojnë orët e para të ditës në të gjithë territorin, më të dendura mbeten në Veri dhe përgjatë kufirit Lindor. Ndërsa pasditja dhe nata sjellin shtim të vranësirave në të gjithë territorin shipëtar, ku do të gjenerojnë reshje të pakta.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë  në mëngjes por mbeten konstante në  mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C në 16°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke krijuar në det dallgëzim deri në 3 ballë./abcnews.al