Moti –  E diel, 27 Janar 2019

schedule22:26 - 27 Janar, 2019

schedule 22:26 - 27 Janar, 2019

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe Pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Gjatë natës vranësirat shtohen në të gjithë territorin duke gjeneruar dhe reshje shiu e dëbore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur  vlerat ditore nga -6 deri 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al