Mjeti del nga rruga, plagosen 5 persona që po drekonin

schedule19:43 - 19 Gusht, 2019

schedule 19:43 - 19 Gusht, 2019

Një aksident me pesë persona të plagosur ka ndodhur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Yllit” në Cërrik. Në njoftimin e policisë thuhet se një mjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar në një lokal.

Për pasojë janë lënduar pesë persona që ishin duke drekuar në lokal. Menjëherë pas aksidentit drejtuesi i automjetit është larguar nga vendi i ngjarjes, por është ndaluar në kohë nga policia. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ABC News Albania 24/7