Mitaj: As që e prisja debutimin, realizova ëndrrën time me Shqipërinë!

schedule20:40 - 2 Maj, 2021

schedule 20:40 - 2 Maj, 2021

Mario Mitaj ka debutuar me Shqipërinë pa i bërë 18 vjeç dhe për ka qenë një eksperiencë e paharrueshme, madje që nga momenti që ai u ftua në kombëtare. Mbrojtësi i majtë, pjesë e AEK në Greqi, ka dhënë një intervistë dhe nuk i fsheh emocionet.

“Ishte me të vërtetë një ëndërr për mua të debutoja me kombëtaren time. E vërteta është se nuk prisja diçka të tillë në tre ndeshjet e shkuara, pasi ishte hera e parë që ftohesha në kombëtaren e madhe. Po paraqitesha shumë mirë në stërvitje dhe trajneri më dha mundësinë të bëja ëndrrën time realitet”

Më i riu që luaj me Shqipërinë? Sigurisht që ndihem shumë mirë dhe jam shumë i lumtur. Më motivon që të vazhdoj të punoj shumë, të stërvitem dhe të përmirësohem si lojtar”, ka deklaruar mbrojtësi për “Nova Sports”.

Mitaj ka treguar se me cilët lojtarë u afrua më shumë gjatë grumbullimit me kombëtaren dhe janë dy lojtarët nga Malësia e Madhe, nga edhe mbrojtësi i majtë ka origjinën. “Me Hysajn e Napolit dhe Kumbullën e Romës jam afruar më shumë.

Në përgjithësi jemi të gjithë miq, qëndroja me të gjithë dhe më kanë mirëpritur dhe më kanë trajtuar si të barabartë. Më ndihmuan të përshtatem sa më shpejt dhe ishte një përvojë e paharrueshme për mua.

Jam bërë shumë mik edhe Strakoshën. Ai edhe Laçi më ndihmuan shumë dhe më këshilluan. Të dy janë djem të mirë. Ata flasin edhe greqisht, ndaj edhe u afruam shumë. I falënderoj dhe u uroj më të mirën”. / abcnews.al