Minus 12 në Madrid, renditja e La liga pas javës së 26-të

schedule23:21 - 19 Mars, 2023

schedule 23:21 - 19 Mars, 2023

Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit në Camp Nou përfundoi me një fitore dramatike për djemtë e Xavi-t falë një goli në limit të Franck Kessie.

Si rezultat, katalanasit janë tashmë 12 pikë përpara Realit.

Ja si duket aktualisht renditja e La Liga

1. Barcelona 68 pikë

2. Real Madrid 58 pikë

3. Atletico Madrid 51 pikë

4. Real Sociedad 48 pikë

5. Real Betis 45 pikë

6. Villarreal  41 pikë. /G.D abcnews.al/

Burimi: Tribuna