Milan nuk është gati të paguajë 22 milionë euro për Diaz

schedule17:38 - 22 Nëntor, 2022

schedule 17:38 - 22 Nëntor, 2022

Milan është i kënaqur me paraqitjen e mesfushorit sulmues Brahim Diaz. Gjiganti italian i Serisë A ka mundësinë të blejë 23-vjeçarin nga Real Madrid, por kuqezinjtë nuk janë gati të paguajnë 22 milionë euro, shkruan AS për këtë në faqet e saj.

Vihet re se nëse Milani ende zbaton opsionin e blerjes për Brahim Diaz, atëherë Real Madrid do të mund ta blejë përsëri lojtarin për 26 milionë euro. Një klauzolë për këtë është përcaktuar edhe në kontratën mes klubeve.

Në total, Brahim Diaz ka luajtur 96 ndeshje zyrtare për Milanin. Në to mesfushori shënoi 15 gola dhe u dha 9 asistime partnerëve. /G.D abcnews.al/