Metalpunues në mëngjes, pasdite stërvitet, njihuni me portierin 59-vjeçar që luan në kategorinë e 7-të italiane

schedule20:58 - 8 Shkurt, 2023

schedule 20:58 - 8 Shkurt, 2023

Salvatore Nastasi, është portieri 59-vjeçar cili luan në kategorinë e 7-të italiane për skuadrën siçiliane ASD Torregrotta.

Kur u themelua klubi Torregrotta në 1973, Salvatore Nastasi ishte vetëm 9-vjeç, shkruan abcnews.al.

Portieri e nisi karrierën në fillim të viteve 80. Ai asnjëherë nuk ka mundur të konkurrojë në nivelin më të lartë për shkak të angazhimeve të tij profesionale, pasi deri më sot, ai punon si metalpunues në mëngjes dhe stërvitet me Torregrota pasditeve. /G.D abcnews.al/